Patryk Mateja
urodzony w 2016 roku

Patryk urodził się 3 października 2016r. z całkowitym obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia. W czerwcu 2017 r. przejdzie pierwszą, skomplikowaną operację zespolenia wargi i rekonstrukcji podniebienia. Przywróci Mu ona nie tylko „normalny” wygląd, ale przede wszystkim umożliwi prawidłowe odżywianie. W trakcie zabiegu zostaną również odtworzone struktury mięśni odpowiedzialne za rozwój mowy. Nie zmienia to niestety faktu, iż przez wiele lat, chłopczyk będzie musiał pozostawać pod stałą kontrolą nie tylko poradni chirurgicznej, ale również logopedycznej, laryngologicznej, foniatrycznej i ortodontycznej.

Proces leczenia i rehabilitacji dzieci obciążonych wadą rozszczepową jest wieloetapowy i wieloletni. W przyszłości wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kolejnych operacji związanych z przeszczepem kości do wyrostka zębodołowego, udrożnienia noska i ewentualnych korekt plastycznych. Ponadto mali pacjenci są bardziej narażeni na infekcje dróg oddechowych i uszu. Nierzadko niezbędne jest u nich przeprowadzenie dodatkowych zabiegów zapobiegających częściowej lub całkowitej utracie słuchu.

Zwracamy się więc z gorącą prośbą o pomoc w pozyskaniu środków na leczenie i rehabilitację Patryka. Aby pieniądze trafiły na Jego konto w Fundacji, koniecznym jest wpisanie w opisie przelewu imienia i nazwiska chłopczyka lub w rocznym zeznaniu podatkowym PIT w rubrykę „szczegółowy cel przekazania 1%” oraz nr 0000248920 w miejsce „nr KRS OPP”.

Patryk czeka na Twoją pomoc

Przekaż 1% podatku

Ciebie nic to nie kosztuje, a Patryk otrzyma więcej środków na zabiegi chirurgiczne, rehabilitację i inne potrzeby na drodze do pełnego zdrowia.

Aby przekazać 1% podatku wystarczy wypełnić odpowiednie pola w formularzu PIT. Nasz KRS to 0000248920, jako cel szczegółowy wpisz Patryk Mateja.

1 procent dziecko

Wpłać darowiznę

Przekazanie 1% podatku PIT jest możliwe tylko podczas rozliczeń z fiskusem, a Patryk potrzebuje wsparcia przez cały czas. Dlatego prosimy o wpłaty darowizn w formie przelewów tradycyjnych lub online.

Dane do przelewu

Numer rachunku: 57 1020 1097 0000 7302 0117 8920
Nazwa odbiorcy: Fundacja "Rozszczepowe Marzenia"
Adres odbiorcy: ul. Fosa 31 02-768 Warszawa
Tytuł przelewu: Patryk Mateja

Wpłać online